Jen Campbell - Weird things customers say in bookshops
- Ajda

- Aug 20
- 1 min read
Ko sem v knjigarni zagledala tole knjigo, sem jo enostavno morala kupiti. Vsi, ki imamo kakršenkoli opravek s knjigami, naj bo to ustvarjanje na knjigogramu, delo v knjigarni ali knjižnici, smo se že velikokrat srečali z res neumnimi vprašanji o knjigah. Takšnimi, da si komaj predstavljaš, da jih lahko zastavijo ljudje, ki berejo. Oziroma naj bi brali. Kompilacija takšnih srečanj in dogodkov je tako lahko v veliko zabavo in na nek način tudi tolažbo - ne dogaja se le nam. 😂

Avtorica knjige je tudi sama pisateljica, poleg tega pa ustvarja tudi kanal na YouTube-u, na katerem govori o branju. Je zagovornica reprezentacije drugačnosti v literaturi. V preteklosti je delala v več knjigarnah in knjiga je nekakšna zbirka zabavnih anekdot, ki jih je tam doživela.

Tudi tej knjigi se žal zgodi enako, kot skoraj vsem tovrstnim kompilacijam. Že tako ali tako takšne knjige niso namenjene branju v enem kosu, ampak jih uživamo počasi, po delčkih, saj sicer posamezne zgodbe povsem izgubijo svoj pomen. Kljub počasnemu branju je knjiga na koncu postala izredno repetativna in zdelo se mi je, da je avtorica na koncu morala res že pobrskati za pripetljaji, ki bi lahko našli prostor v knjigi. Za vsako stranko, ki je prišla v knjigarno kupit nekaj, kar se tam ne prodaja, pač ne potrebujemo svoje zgodbe. Glede na to, da je avtorica izdala še drugi del, očitno nekaj zgodb le še ima, ali pa pač variacij teh istih zgodb.

Kakorkoli, čisto zabavna knjiga za na mizo, na WC, nekam, kjer jo imamo priložnost vsake toliko prelistati. Več od tega pa žal ne.
Moja ocena: 3/5
LP Ajda






The stories about oddball questions from customers in bookstores were informative and entertaining. It made me consider how different mediums affect consumer encounters. I frequently balance operations and feedback while running an online store. I came across repackingplus when looking into fulfillment possibilities, and I was impressed by how recommerce concepts quietly impact their return, cleaning, and restocking cycles. This served as a helpful reminder of how green transportation and resale may integrate with retail operations.